W łazience, aby było pięknie i kolorowo, musi być dobrze dobrany wystrój a on zaś zależy przeważnie od kafelek jakie umieścimy na ścianach czy podłodze. Są nie tylko elementem dekoracji ale także ochrony przed wszechstronną wilgocią, która w tym miejscu panuje najczęściej.

Kafelki do łazienki teraz możemy kupić wszędzie i różnego rodzaju. Oferta płytek jest bardzo bogata i osiąga cen coraz większych, ponieważ z biegiem lat na rynku pojawiają się coraz nowsze, ładniejsze i bardziej funkcjonale modele. Pozwala nam to nadążyć nad innymi krajami i stylami, które w nich panują. Producenci oferują zazwyczaj zestawy płytek gładkich, które kupujemy na metry kwadratowe i są one o różnej kolorystyce i ozdobnym wzorze. Ale do tego można dokupić na sztuki dekoral, który zdobi nam co jakiś czas ścianę jakimś wyróżniającym motywem. Takie płytki są nie raz w cenie całego jednego metra za sztukę. Ale warto coś innego w łazience wykonać, aby czuć się w niej jak w pokoju.

 

Jeżeli zastanawiasz się jak urządzić swoje wnętrze, aby było jedyne w swoim rodzaju i pasowało do was samych, to warto zajrzeć na strony internetowe producentów płytek. Tam znajdziecie na pewno jakąś inspiracje dla siebie i swojej łazienki. Warto także poprosić w sklepach z płytkami o katalog, w których też dany model będzie ukazany w wnętrzu.

Do małej łazienki warto wybrać jasne płytki a zaś do większej ciemne. Jeszcze należy dobrać odpowiedni wzór, abyśmy się dobrze  w wnętrzu czuli. Fajną propozycja na rynku są płytki rektyfikowane. Mają one perfekcyjne wykończone krawędzie i można je układać bez spoin.