Współcześnie przedstawiciele wielu zawodów pracują zdalnie, w domu. Wśród nich znajdują się księgowi, informatycy, dziennikarze, a także reprezentanci wielu innych profesji. Zwykle nie potrzebują oni zbyt skomplikowanych narzędzi do pracy, jest im potrzebny wyłącznie komputer i ewentualnie kilka książek. Rzecz jasna, muszą też mieć wygodne miejsce, w którym mogą się oddać obowiązkom służbowym tak, aby nie przeszkadzać pozostałym członkom rodziny i aby jednocześnie mieć ciszę i spokój, niezbędne do wykonywania powierzonych im zadań.

Oddzielny gabinet

Idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących w domu okazuje się osobny pokój do pracy. We własnym gabinecie ma się spokój i ciszę, nie jest się niepokojonym przez pozostałych domowników ani też samemu się im nie przeszkadza. Rzecz jasna, w gabinecie tym może zmieścić wszystkie potrzebne do pracy książki, można też tam umieścić wygodne biurko i komfortowy fotel, w którym można siedzieć wiele godzin, nie odczuwając bólu pleców ani karku. W gabinecie można też ustawić sprzęty potrzebne do relaksu, na przykład wygodną kanapę czy stojak z płytami. Wiele osób lubi bowiem w trakcie pracy włączyć płytę z ulubioną muzyką, która pomaga im się skupić. Niestety jednak rzadko kto ma na tyle obszerne mieszkanie, aby znaleźć w nim miejsce na gabinet do pracy.

Kąt do pracy w salonie

Sporo osób, które pracują w domu, urządza sobie stanowisko pracy w salonie. Czasami w pokoju tym ustawia się specjalne biurko, kiedy indziej pracuje się, siedząc na fotelu czy kanapie z komputerem na kolanach. Zdarza się też, że pracujemy w prawdzie w salonie, który jest pokojem służącym także do innych celów, na przykład do przyjmowania gości, jednak urządzamy sobie w nim oddzielny kącik do pracy.

W takiej sytuacji zwykle oddziela się meblościanką fragment pokoju i tam ustawia biurko oraz regał z książkami potrzebnymi do pracy. Czasami też meblościankę zastępuje szeroki kwietnik. Jeżeli zaś w salonie znajduje się wnęka, stanowi ona idealne miejsce do pracy. W starych kamienicach można znaleźć sporo pokojów z wnękami albo z narożnymi oknami umieszczonymi we wnęce. Jest to wprost idealne miejsce, aby zasiąść w nim do pracy, oddzielonym od pozostałej części pokoju.

Kąt do pracy w sypialni

Wiele osób woli pracować w sypialni, aniżeli w salonie. Niektórzy ustawiają tam wygodne biureczko, inni natomiast wolą korzystać z komputera, siedząc na łóżku, najlepiej pod ciepłym kocem. W sypialni zwykle jest bardziej intymnie, niż w salonie, co wielu osobom bardzo odpowiada podczas pracy.