Podczas planowania i urządzania łazienki jedną z podstawowych kwestii, jest jakie płytki do łazienki będą najodpowiedniejsze? Wybór odpowiednich płytek zależy w dużej mierze od wielkości łazienki oraz efektu stylizacyjnego wnętrza, jaki pragnie się osiągnąć. Duże znaczenie mają również mniej i bardziej kosztowne płytki do łazienki, ceny ich bowiem są zróżnicowane i zależne od rodzaju i jakości materiału, koloru oraz ewentualnego wzornictwa. Do małej łazienki należy dopasować płytki i kafelki w kolorze jasnym, rozjaśniającym optycznie niewielkie wnętrza, natomiast w przypadku dużej, przestronnej łazienki kolorystyka kafelków i płytek zależy od efektu docelowego, stylizacji oraz indywidualnych preferencji.

Jakie płytki do łazienki małej i wąskiej

W przypadku niewielkiego, wąskiego pomieszczenia kwestia, jakie płytki ścienne do łazienki wymaga szczególnego namysłu. Przede wszystkim należy wybrać paletę kolorystyczną oraz wzornictwo, które powiększy optycznie ciasne wnętrze. W takim wypadku dobrze zdecydować się na płytki białe z akcentami w kolorze żółci, błękitu lub zieleni. Dobrym pomysłem jest zaakcentowanie kolorystyczne ściany o większej powierzchni tudzież przełamać biel ściany pasem z płytek w wybranym kolorze, co pozwoli optycznie poszerzyć wnętrze. Natomiast kwestia, jakie płytki podłogowe do łazienki małej wymaga podobnego podejścia, przy czym warto ograniczyć ilość podłogowych płytek dekoracyjnych do kilku wybranych elementów.

Jakie płytki do łazienki o dużej przestrzeni wnętrza

W przypadku dużej powierzchni łazienkowej kwestia, jakie płytki ścienne do łazienki pozwala na znaczną dowolność i inwencję stylistyczną. W tym wypadku duże znaczenie ma całościowy koszt aranżacji wnętrza, bowiem większe i bardziej ozdobne płytki do łazienki ceny mają znacznie większe. Niemniej jednak warto zdecydować się na oryginalne rozwiązania kolorystyczne i połączenie dwóch kolorów kontrastujących lub wykorzystanie palety różnych odcieni tego samego koloru, jak niebieski czy zielony, co uczyni wnętrze oryginalnym i ciekawie zaprojektowanym. W tym wypadku kwestia, jakie płytki podłogowe do łazienki wymaga przemyślenia, w jaki sposób dopasować kolor ścian do podłogi, czyli zastosowanie jednego koloru przeważającego w stylistyce łazienki, aby zachować spójność bez zbytniego misz maszu kolorystycznego. Tym sposobem można ciekawie rozwiązać problem, jakie płytki do łazienki pozwolą podkreślić przestrzeń wnętrza.