Podłoga w mieszkaniu to jeden z istotniejszych elementów aranżacji wnętrza, tak pod względem praktycznym, jak również estetyczny. Szeroko rozumiany rynek artykułów do wyposażenia wnętrz oferuje rozmaitość rozwiązań, również w przypadku wyboru materiału podłogowego, w związku z czym każdy ma możliwość sprawdzić i określić, jaka podłoga w mieszkania będzie najlepszym wyborem. Podłoga do mieszkania to dosyć obszerny temat, dlatego we przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć porady specjalisty, który bazując na długoletnim doświadczeniu pomoże wybrać odpowiedni do danego mieszkania materiał, kolor oraz styl. Warto wspomnieć, że podłoga w mieszkaniu to w rzeczywistości zwykle kilka rodzajów pokrycia podłogi – płytki w kuchni, łazience i przedpokoju, parkiet lub panele w pokojach tudzież inne, oryginalne niekiedy rozwiązania dobrane do specyfiki mieszkania i indywidualnych potrzeb lokatorów.

Panele drewniane lub plastikowe

Podłoga do mieszkania wykonana z paneli to jedna z najpopularniejszych obecnie stosowanych metod. Panele drewniane lub plastikowe są relatywnie tańsze niż inne rozwiązania, jak dębowe klepki czy kosztowne niekiedy kafle kamienne lub marmurowe. Ponadto panele – zwłaszcza plastikowe – są dosyć proste do samodzielnego montażu, a przy tym estetycznie aranżują przestrzeń. Dlatego też znaczna część osób na pytanie, jaka podłoga w mieszkaniu wydaje się im z wielu względów najlepsza, bez wahania odpowiada – panelowa. Panele plastikowe o neutralnych kolorach są dobrym rozwiązaniem w przypadku małej łazienki, kuchni czy wąskiego przedpokoju w kawalerce czy małym mieszkaniu. Panelowa podłoga w mieszkaniu to również odpowiednio dobrane, równie popularne panele drewniane, które pozwolą dosyć niewielkim kosztem zaaranżować podłogę w sypialni lub salonie.

Drewno dębowe, kamienna mozaika, parkiet

Kwestia, jaka podłoga w mieszkaniu w kamienicy o znacznej powierzchni lub domu jednorodzinnym wymaga nieco innego podejścia, zwłaszcza, jeśli właściciele zdecydowani są na nieco bardziej kosztowne rozwiązania traktując je jako swego rodzaju inwestycję. W takim wypadku warto postawić na dobrej jakości podłogę dębową w przypadku salonu czy sypialni, wykonane z marmuru lub kamienia tudzież nieco bardziej kosztownej ceramiki kafle do łazienki czy kuchni. Oryginalną ozdobą przedpokoju może być mozaika z grubych, kamiennych kafli lub parkiet drewniany, odpowiednio impregnowany i zabezpieczony przed zniszczeniem.