Zaprojektowanie i urządzenie małej łazienki zwykle nastręcza pewnych kłopotów, ponieważ ograniczony metraż bardzo utrudnia stworzenie funkcjonalnej i estetycznej aranżacji. Jednakże w coraz większej liczbie mieszkań znajdują się właśnie niewielkie pomieszczenia łazienkowe, dlatego też specjaliści od urządzania wnętrz radzą, w jaki sposób przekształcić je w nowoczesne małe łazienki. Podstawową kwestią, która należy rozważyć podczas przemyśleń, jak zaplanować małą łazienkę jest wybór odpowiedniego, zredukowanego do minimum wyposażenia oraz rozplanowanie dekoracji naściennych w postaci wzorów na płytkach lub kafelkach. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza w przypadku wąskiej i nieustawnej łazienki – będzie stworzenie indywidualnego projektu wyposażenia wnętrza oraz wykonanie mebli na zamówienie oraz ograniczenie armatury do prysznica, muszli klozetowej oraz niewielkiej umywalki.

Meble do małej łazienki na zamówienie

Nowoczesne małe łazienki wyposażone w indywidualnie dopasowane meble posiadają więcej wolnej przestrzeni niż w przypadku wnętrz łazienkowych wyposażonych standardowo wykonanymi meblami. Jedną z zalet mebli łazienkowych na zamówienie jest nie tylko ich idealne dopasowanie do przestrzeni wnętrza z optymalnym jej wykorzystaniem, ale również oryginalna kolorystyka będąca integralną częścią aranżacji.

Współczesne rozwiązania w zakresie stylizacji trudnych logistycznie wnętrz umożliwiają ciekawe zagospodarowanie nawet tak niewielkiej przestrzeni, jaką posiadają nowoczesne małe łazienki, aranżacje ich bowiem są równie interesujące, jak dużych pokojów kąpielowych.

Podejrzyj także baterie wannowe i dobierz odpowiedni model dla siebie.

Kolorystyka i wzornictwo w nowoczesnej łazience

Podstawową kwestią stylistyczną związaną z tym, jak zaplanować małą łazienkę jest wybór odpowiedniej kolorystyki i wzornictwa. Nowoczesne małe łazienki zazwyczaj urządzane są w biało – szarej tonacji, niemniej jednak obecne trendy nakazują stosowanie również zdecydowanych kolorów. W takim wypadku należy wypracować kompromis między modą a niewielką przestrzenią, którą posiadają nowoczesne małe łazienki, aranżacje ich w związku z tym wykonane są z wykorzystaniem motywów dekoracyjnych o mocniejszych, zdecydowanych kolorach. Dobrym przykładem są białe płytki naścienne ozdobione motywami geometrycznymi w czerwonym, pomarańczowym lub niebieskim kolorze.