Komórka znajdująca się w domu czy mieszkaniu to prawdziwy skarb. Pomieszczenie to może bowiem pełnić rozmaite funkcje.

Spiżarka

W komórce można urządzić wspaniałą spiżarnię. Przyda się ona nam tym bardziej, gdy mammy dużą rodzinę, chętnie jadająca w domu, a nasza kuchnia posiada niewielkie rozmiary. Spiżarka to również niezwykle cenny nabytek dla wszystkich tych, którzy uwielbiają fabrykować i zjadać domowe przetwory, jak kompoty, dżemy, soki. Aby urządzić w komórce spiżarkę, wystarczy wstawić do niej regały przemysłowe, na których można zmieścić sporo słoików czy też torebek papierowych i puszek z produktami spożywczymi. Można też wstawić do komórki jakieś stare, podniszczone meble z innych części domu, na przykład kuchenne szafki czy fragment pokojowej meblościanki.

Garderoba

Komórka to również idealne miejsce na garderobę na ubrania. Można wstawić do niej wielką szafę lub też drągi na wieszaki oraz szafki na ubrania złożone w kostkę. W garderobie można przechowywać zarówno wszystkie ubrania, jakie posiadamy my i nasza rodzina, jak też tylko te, które są odpowiednie na inną porę roku. W takiej sytuacji zimą wkładamy do komórki ubrania letnie, zwiewne sukienki, szorty, koszulki na ramiączkach, podczas gdy ciepłe swetry i szale trzymamy w szafach pokojowych. Natomiast latem do komórki wkładamy ocieplane kurtki i kozaki, zaś do pokoju przenosimy lekkie bluzeczki i spódniczki. Aby jednak naszym ubraniom trzymanym w komórce nie groziło zjedzenie przez mole, musimy pamiętać o odpowiednich preparatach owadobójczych.

Składzik

Komórka bardzo często pełni również funkcję składziku. Trzymamy w niej wszystko to,c o jest nam potrzebne, ale niezbyt reprezentatywne, jak desko prasowania, drabinę, stojak na pranie, miotłę, mop z kubełkiem, narzędzie stolarskie i hydrauliczne. W składziku można też trzymać ozdoby choinkowe, sprzęt sportowy i całą masę innych przedmiotów, które są nam potrzebne od czasu do czasu. W składziku nie musi panować idealna czystość i porządek, warto jednak dbać o to, aby nie wprowadzać tam kompletnego chaosu. Komórka powinna być bowiem miejscem, w którym zawsze możemy łatwo znaleźć to, co jest nam akurat potrzebne.

Sypialnia

Kiedy w naszym mieszkaniu jest niewiele pokoi, a za to sporo domowników, wówczas komórka może zostać przekształcona na przytulną sypialnię. Zwykle w takim miejscu sypia babcia czy dziadek lub też jedno z dzieci. Gdy na przykład mamy dwoje synów i córeczkę, zwykle to właśnie córeczka dostaje osobny pokoik w komórce, chłopcy zaś sypiają w innym pomieszczeniu. Rzecz jasna, komórka nigdy nie jest zbyt duża, dlatego też urządzając w niej sypialnię, musimy się postarać o to, aby maksymalnie wykorzystać miejsce, którym dysponujemy.

Warto zamiast łóżka wstawić do tak małej sypialni materac, a and nim powiesić półki na książki i inne drobiazgi. Poza tym w komórce z pewnością zmieści się niewielka szafa na ubrania i mały stoliczek czy biureczko. Warto też pamiętać o odpowiednim oświetleniu, zwłaszcza że w komórce na ogół nie ma okna dającego dzienne światło. Trzeba też skrupulatnie wietrzyć taka mała sypialnię, gdyż w niewielkich pomieszczeniach, zwłaszcza pozbawionych okien, szybko robi się zbyt duszno.

Gabinet do pracy

Kolejną funkcją, jaka może przyjąć komórka, jest gabinet do pracy. Wiele osób, które wykonują obowiązki służbowe w domu, urządza sobie mini gabinecik w komórce. W pomieszczeniu tym można liczyć an cisze i spokój, na odgrodzenie od rodziny, z koeli zaś nasi bliscy nie czują się skrępowani w innych częściach domu i mogą swobodnie rozmawiać czy śmiać się lub słuchać muzyki, gdy my pracujemy w komórce. Aby urządzić wygodny pokoik do pracy, nie potrzeba wiele. Najważniejsze jest biurko z komputerem, wygodny fotel,w którym można przepracować wiele godzin,a także solidne oświetlenie. Może też się przydać regał na książki branżowe czy komoda na dokumenty. Gabinet urządzony w komórce nie musi być bardzo reprezentatywny, możemy śmiało wstawić do niego stare meble, zbyt brzydkie i zniszczone, aby trzymać je w oficjalnych częściach mieszkania. Najważniejsze okazuje się to, aby nasz gabinet okazał się wygodny i zapewniał nam cisze oraz spokój w trackie wykonywania obowiązków służbowych.