W dzisiejszych czasach znalezienie dzieła sztuki, które by idealnie pasowało do naszego całego wnętrza może, być trudne, dlatego warto pomyśleć nad stworzeń czegoś własnego. Tak naprawdę nie musimy być utalentowani, wystarczy wybrać kolory, które nas inspirują i dobrze pasują do siebie. Do takiego dzieła wystarczy trochę fantazji i chęci. W sklepie wystarczy kupić płótno, ale taniej wychodzi samemu je rozpiąć przed malowaniem. Nie powinniśmy się bać eksperymentować z kolorami i fakturą. Fajnym pomysłem jest wykonanie dzieł na kilku małych płótnach, które na ścianie łączyć będą się ze sobą.

obraz drukowany na płótnie

Materiały, które nam się przydadzą do wykonania arcydzieła:

*  Listwy o średnicy 4×2,5 cm

* Arkusz twardej płyty pliśniwowej

* Gwoździe boazeryjne

*  Cienkie płótno malarskie

* Powłoka gruntowa sztukatorska

* Farby emulsyjne lub akrylowe farby artystyczne

* Taśma maskująca o małej przyczepności

* Gruboziarnisty piasek

* Złocenie na papierze samoprzylepnym

Narzędzia:

* Młotek

*Wyrzynarka

* Nożyczki

* Zszywacz

* Pędzle malarskie

*  Nóż

* Szachla

* Pistolet do natryskiwania i woda

 

Najpierw musimy zdecydować jakiej wielkości ma być nasze dzieło. Potem przygotuj odpowiednie długości i potnik wyrzynarką twardą płytę pilśniową na nie wielkie trójkątne kawałki, które będą służyć do wzmocnienia ramy. Potem mocujemy płyty razem gwoździami boazeryjnymi.

Aby płótno rozpiąć należy uciąć kawałek płótna, na tle dużego, by pokrywał całą ramę z zapasem na podłoże. Następnie przymocować należy płótno do ramy zszywaczem. Należy systematycznie i dosyć mocno mocować płótno, aby było naprężone a rogi płótna sprawdzić czy dobrze przylegają do boków.

Po przygotowaniu tego, należy spryskać płótno mgłą wodną, aby włókna się trochę skurczyły, a kiedy to wyschnie trzeba zagruntować powierzchnię i odczekać około godzinę, aby wysuszyło się płótno. Po upływie danego czasu należy wymalować płótno farbą dominującą  i znów pozostawić do wyschnięcia.

Nakładanie koloru jest już zależne od nas, ponieważ każdy z nas będzie chciał co innego namalować na tym płótnie. Sposoby jakimi możemy się sugerować można znaleźć w książkach malarskich lub w internecie, lub samemu próbować. ważne jest to aby obraz był wyrazisty, mówiący nam o czymś lub o kimś i dobrze wykończony.

własny obraz do pokoju