Na przyjemność przebywania w danym pomieszczeniu składa się wiele czynników, takich jak temperatura czy stopień wilgotności. Istotną rolę odgrywają tu również… zapachy. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo unoszący się w danym pomieszczeniu zapach wpływa na nasze samopoczucie oraz ocenę danego miejsca. Chętnie wracamy do przyjemnych aromatów, dlatego tak ważne jest stosowanie odświeżaczy powietrza. Co warto wiedzieć na ich temat?

Właściwości i działanie odświeżaczy powietrza

Odświeżacze powietrza to specjalne preparaty w formie sprayu, które produkowane są na bazie olejków eterycznych o przyjemnym aromacie. W tym celu najczęściej wykorzystuje się słodkie nuty kwiatowe czy też egzotyczne bądź owocowe, ale też kojące ziołowe, herbaciane oraz leśne aromaty.

„Odpowiednia kompozycja substancji zapachowych skutecznie odświeża powietrze w pomieszczeniu, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy, w tym również drażniącą woń dymu tytoniowego. – Mówi specjalista reprezentujący sklep internetowy HurtowniaChemiczna.com, który dostarcza profesjonalne środki czystości. – Ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach intensywnie użytkowanych, np. w biurowcach, supermarketach, galeriach handlowych i innych obiektach, w których znajdziemy np. palarnie czy toalety publiczne”.

Substancje zapachowe, które zawiera dany odświeżacz powietrza, rozpyla się w danym pomieszczeniu, spryskując zmywalne powierzchnie, np. w otoczeniu muszli WC czy pisuaru. Ilość rozpyleń zależy przy tym od pożądanego rezultatu, wielkości pomieszczenia, a także stopnia wentylacji.

Jak wybrać dobry odświeżacz powietrza?

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszą cechą dobrego odświeżacza powietrza jest odpowiednia intensywność i wysoka trwałość zapachu. Wybrany produkt powinien skutecznie neutralizować nieprzyjemne zapachy i wydzielać przyjemny aromat, który będzie przez długi czas utrzymywał się w pomieszczeniu. W tym celu warto wybrać chemię profesjonalną, którą dzisiaj kupimy również w internecie. Dzięki bogactwu i wysokiej koncentracji odpowiednio dobranych naturalnych olejków zapachowych, profesjonalne odświeżacze powietrza charakteryzują się wysoką wydajnością. Dobrej jakości produkt jest w stanie rozpylać zapachy które zachowają trwałość do 24, a nawet do 48 godzin, co stanowi nie tylko skuteczne, ale też ekonomiczne rozwiązanie zarówno do domu, jak i do hoteli, lokali gastronomicznych i innego typu obiektów. Przyjemne zapachy o wysokiej trwałości sprawią, że korzystanie z toalet oraz użytkowanie miejsc nawet o nasilonym natężeniu ruchu nie będzie sprawiało dyskomfortu.