Meble skórzane, goszczą w wielu z naszych domów. Jednak abyśmy mogli cieszyć się nimi latami musimy o nie w odpowiedni sposób zadbać. Skóra naturalna ma to do siebie, że bez zapewnienia jej odpowiedniej konserwacji, może się wysuszyć i zacząć  pękać. Po za tym, sucha skóra naszych mebli skórzanych, sprawi że nie będą się one prezentować w należyty sposób. W jaki sposób powinniśmy zatem o nią dbać?

Powinniśmy się wyposażyć w miękka szmatkę oraz mleczko do konserwacji mebli skórzanych. Specjalne mleczka, dostępne w wielu sklepach meblowych, wpłyną na dogłębne nawilżenie skory naszych mebli. Stanie się ona miękka, bardziej elastyczna oraz dzięki temu bardziej odporna na przecieranie. Co najmniej, jeden raz w miesiącu do konserwacji mebli skórzanych powinno używać się specjalnego impregnatu, który nawilży skórę oraz pokryje ją warstwą ochronną.

Jeśli twoje meble skórzane zostały zabrudzone, a ty nie potrafisz pozbyć się powstałych śladów w tradycyjny sposób, powinieneś zgłosić się do firmy z meblami skórzanymi i poprosić o specjalny środek bądź pisak, który pomoże nam poradzić sobie z punktowymi plamami.

Kupując meble skórzane, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli nie będziemy o nie dbali w odpowiedni sposób, to bardzo szybko mogą ulec zniszczeniu.

Skóra, nie przypomina materiału który rozciąga się podczas siedzenia a potem wraca do poprzedniej postaci. Gdy skóra naciągnie się od siedzenie, to niestety w takim stanie już pozostanie.