Na naszym rynku od dłuższego czasu można kupić bardzo fajne grzejniki suszące do ocieplenia łazienki a także suszenia ręczników czy ubrań. Z biegiem lat takie grzejniki można kupić w różnych kształtach, kolorach i wielkościach, w zależności jaki nam odpowiada do pomieszczenia.

Tego typu grzejniki wyglądają  podobnie do drabinki, ponieważ ma szczebelki na których wiesza się pranie czy najczęściej ręczniki. Suszenie na takim grzejniku jest szybkie i w dodatku ręcznik zabrany z takiej suszarki jest ciepły w dotyk co na pewno spodoba się małym dzieciom. Często taki grzejnik nazywany jest ręcznikowcem. Niestety przeważnie te grzejniki funkcjonują w czasie zimy gdy palimy w piecu, ale jest na to rozwiązaniem, ponieważ można zamontować w nim elektryczną grzałkę i podłączać niezależnie od reszty grzejników, bez włączania kotła piecowego.

 

Gdy remontujemy dom, to najszybciej możemy pomyśleć o takiej zmianie, ale musimy pamiętać, że takie podłączenie grzałki do takiego grzejnika posiada odpowiedniej mocy gniazdka około 230v i odpowiedniego podłączenia, najlepiej specjalisty, aby było to dobrze zrobione. Dobrym momentem na zmianę jest także moment, gdy zmieniamy płytki czy przesuwamy grzejnik, aby zamontować taki dodatkowy grzejnik lub tylko jeden większy, który będzie ogrzewał także wnętrze pomieszczenia. Dzięki temu rury będą mogły być zakryte elegancką nową glazurą.

Zostaje nam jeszcze podłączenie tego grzejnika jeżeli są zmiany, jeżeli chcemy to sami zrobić, i nie jest daleko podciągnięć, to najprostszą metodą będzie kupić rury plastikowe i nimi połączyć wszystko. Chyba, że chcemy wytworzyć więcej ciepła w łazience to polecamy rury miedziowe, które gdy się nagrzewają dają więcej ciepła do pomieszczenia.