W pokojach przeważnie wykorzystujemy do pojedynczego siedzenia pufy lub fotele. Zajmują one więcej miejsca ale są bardzo dekoracyjnym elementem zwłaszcza w pokojach gościnnych, gdzie często gościmy naszych znajomych.

Fotel jest większy od puf, wyścielany i wygodniejszy od krzesła czy nawet pufy. Zazwyczaj ma po bokach poręczę z drewna, aluminium lub tego samego tworzywa co całość fotelu. Fotel tego typu był już znany od dawnych czasów, ale zaczynając od nie za bardzo wygodnych konstrukcji. Takimi fotelami mogli się szczycić królowie, a potem z biegiem lat zwykli ludzie. W naszych czasach mamy ich bardzo wiele do wyboru, różnej wielkości, koloru , stylu a także wygody siedzenia.

 

 

 

Pufy zajmują o połowę mniej miejsca niż fotele, ale są mniej wygodne i bez opieradła. Pufy są meblami przeważnie niskimi i zazwyczaj obite skórą lub materiałem jednolitym. Tradycyjne pufy są wykonane z drewna czy pliśni i obite materiałem. Ale na naszym rynku możemy kupić także pufy tzw. poduszki, siedziska, pupy na których też siedzimy ale nie są one sztywne. Tego typu pufy przeważnie kupują młodzi ludzie, dzieciom i młodzieży. Pufy te są wypełnione granulatem w postaci steropianu lub  kulek, dzięki którym siedzimy w różnych formach.

 

 

Na naszym rynku coraz więcej osób kupuje pufy niż fotele, chyba że mamy duży salon i mamy miejsce aby te duże, bujne i bajeczne fotele umieścić. Ale są i tacy ludzie, którzy nie lubią tych foteli i puf i wolą umieścić w salonie sofę czy kanapę większą i wygodniejszą na której zmieści się kilka osób a nie tylko jedna.

 

 

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzafa do sypialni
Następny artykułMeble do domu.