Malowanie liter to efektowny i tani sposób na dowciapne i sympatyczne ozdobienie ściany. Pisanie w obcym języku jest zawsze o wiele bardziej stylowe, niż w języku ojczystym i dodaje prestiżu oraz nutki tajemniczości czemuś tak prozaicznemu jak przepis kulinarny.

Napis wykonujemy z użyciem wacika kosmetycznego na patyczku i mokrego lakieru akrylowego do słojowania. Jeżeli jesteśmy przekonani, że nasz styl pisma jest dostatecznie ładny możemy napisać tekst odręcznie. W przypadku, gdy chcemy, by napis był bardziej staranny i regularny, wykorzystajmy rzutnik, za pomocą którego możemy napis wyświetlić na ścianie. Rzutnik można wypożyczyć w wielu wypożyczalniach sprzętu.

Materiały:

*  Emulsja akrylowa jako podkład kolor wedle uznania

* folia do rzutnika

* lakier akrylowy do słojowania

* waciki kosmetyczne na patyczku

* satynowy lakier akrylowy

Narzędzia:

* pędzel lub wałek malarski

* marker

* pędzel o miękkim włosiu

* rzutnik

* pędzel do lakieru

1. Nałóżmy na ścianę kolor podkładowy i pozostawmy do wyschnięcia.

2. Napiszmy na komputerze odpowiednią czcionką wybrany przepis lub coś innego i wydrukujmy na foli rzutnika. Możemy także napisać ręcznie na foli zwykłym markerem.

3. Szerokim, miękkim pędzlem nałóżmy na ścianę nieregularnymi ruchami lakier do słojowania.

4. Włóżmy arkusz folii do rzutnika i tak go wyregulujmy, by napis zajął wymaganą powierzchnię ściany. pracujmy szybko pisząc na lakierze wacikiem kosmetycznym. Gdy na używany wacik zbierze się za dużo lakieru, wymieńmy go na nowy.

5. Po wyschnięciu lakieru, zabezpieczmy ścianę z napisem warstwą satynowanego lakieru akrylowego nanoszonego pędzlem do lakieru.