Każdy z nas by chciał mieć w domu funkcjonalne drzwi, ponieważ przez nie tak naprawdę wchodzi do każdego wnętrza. Drzwi mogą nam odzwierciedlać serce naszego pomieszczenia.

 

Przed wyjściem na zakupy tego typu powinniśmy się zastanowić nad różnymi walorami takimi jak: Na którą stronę powinny się otwierać, czyli lewą czy prawą, jaki kolor, jaki styl, jakie wielkości, z szybkami czy bez itp. Wszystko to zależeć będzie od tego gdzie te drzwi chcemy zamontować, czy w tym pomieszczeniu jest dużo miejsca czy mało. Dla małych mieszkań, w których chcemy zaoszczędzić miejsce polecam drzwi przesuwne, ponieważ zajmuje one mało miejsca i są funkcjonalne. Racja zajmują trochę miejsca na ścianie, ponieważ montuje się je bezpośrednio na nie i przesuwa, ale można także zamontować wewnątrz, ale to już więcej pracy i remontu.


 

Tak naprawdę, chodzi o to, aby nasz dom był dla nas funkcjonalny i przestrzenny. Co do wyglądu drzwi, każdy z nas ma inne zdanie, ale do pokoju polecane z szybkami, chodź jakąś małą, a do łazienki czy kotłowni całe, ale z wywietrznikami powietrza, a razie pożaru.  W naszych sklepach spotkamy bardzo wiele modeli i wzorów drzwi, więc do wyboru do koloru. Drzwi harmonijkowe, czy przesuwne często nam nie tłumią tak dźwięku jak drzwi zwykłe, chodź nie zawsze tak jest.

Drzwi zewnętrzne, główne powinny być zaś bardzo mocne, odporne na mróz i eleganckie.  Bo tak naprawdę to one już reprezentują nasz dom od głównego wejścia. Drzwi takie kosztują o wiele więcej niż wewnętrzne ale one dają nam także bezpieczeństwo przed włamywaczami i nie tylko. Drzwi takie powinny mieć przynajmniej 3 zamki bezpieczeństwa, aby w nim czuć się bezpiecznie.