Prawdziwe, stabilne, trwałe – meble z drewna to najpiękniejsze wyposażenie każdego wnętrza. Nadaje mu charakteru, nowoczesnego lub tradycyjnego. W otoczeniu mebli drewnianych jest przytulnie, a mieszkanie wydaje się cieplejsze i bardziej przyjazne mieszkańcom oraz gościom. Zanim więc zdecydujemy się na zakup tańszych mebli wykonanych z płyt, warto poznać rodzaje drewna, z których produkuje się szafy, łóżka, stoły czy komody.

Rodzaje drewna

Sosna jest najbardziej pospolita i najtańsza, a jednak meble sosnowe cieszą się dużym powodzeniem. Każda deska ma inny odcień, inny wzór, ale tak samo dobrze poddaje się obróbce w zakładzie stolarskim. Pamiętać trzeba, że drewno sosnowe ciemnieje z czasem i jest to naturalne. Z mebli sosnowych najczęściej produkuje się meble do salonu lub sypialni.

Dąb to symbol długowieczności. Meble dębowe są bardzo wytrzymałe, solidne, stabilne i piękne, chociaż niezwykle ciężkie. Stolarze często w dębowych meblach robią różne dekoracyjne zdobienia, co sprawia, że szafy, komody, stoły są niezwykle dekoracyjne i efektowne. Niestety dąb chłonie wodę, dlatego lepiej nie decydować się na dębową kuchnię.

Buk po obróbce ma gładką strukturę i ciekawy kolor, zwykle pomarańczowy, fioletowy lub lekko różowy. Meble bukowe są solidne, ciężkie, ale bardzo popularne wśród klientów sklepu oferującego meble także z tego drewna http://www.hebososna.lublin.pl .

Olcha – drewno z tego drzewa świetnie sprawdza się nawet w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak kuchnia czy łazienka. To drewno wyjątkowe, bo z czasem meble jaśnieją, a nie stają się coraz ciemniejsze.

Oczywiście z drewna można wykonać każde wyposażenie domu i warto to zrobić, bo meble drewniane najczęściej przechodzą z pokolenia na pokolenie. Dzięki naturalnym właściwościom, gdy pojawią się na nich rysy, można je wyszlifować, wygładzić, przemalować i nadać im zupełnie nowego charakteru, co nie jest możliwe w przypadku mebli tanich, pochodzących z sieciówek. Zależnie od wybranego wzoru, meble takie pasują do wnętrz klasycznych, a nawet retro, równie pięknie wyglądają też w nowoczesnych, utrzymanych w minimalistycznej stylistyce.