Szukając miejsca na akcesoria sanitarne, nie można zapomnieć, że muszą być podłączone do instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Bardzo ważne są te elementy, aby prace remontowe przebiegały szybko i skutecznie.

Rury z wodą można prowadzić tak naprawdę w dowolnym sposób. Mają one stosunkowo niewielką średnicę około  20 milimetrów, więc doprowadzenie ich do wybranego miejsca na ogół nie sprawia problemów. Robi się jedynie to wszystko tak, by były niewidoczne. Te rury można je ukryć w podłodze lub w ściankach.

Rury kanalizacyjne są następnym ważnym elementem w łazience. Trzeba zwrócić uwagę na odległość przyborów sanitarnych od pionu kanalizacyjnego. Prostym językiem długość rur łączących wannę, brodzik i umywalkę nie może być zbyt duża. Jest konieczne zachowanie odpowiedniego spadku rur, aby ścieki mogły nią spływać grawitacyjnie oraz była prawidłowo napowietrzana i odpowietrzana. Tak naprawdę spadek rur kanalizacyjnych powinien wynosić około 2 procent. Jeśli odcinek rury kanalizacyjnej łączący urządzenie sanitarne z pionem jest długi, możemy mieć problem, zwłaszcza przy podłączeniu wanny lub brodzika, które odpływy są tuż nad podłogą. Może się okazać, że będzie potrzeba zachować spadek i wykuć fragment podłogi w pobliżu pionu albo ustawić brodzik na podwyższeniu. Dlatego lepiej wcześniej sprawdzić niezbędną różnicę wysokości i ewentualnie zmienić usytuowanie urządzenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKabina prysznicowa
Następny artykułDobre palnowanie łazienki.