Dodatki nadają pokojowi ostateczny wygląd tworząc jego osobowość o orginalny stylu, który każdy z nas ma inny. Jedni będą lubieć duże dodatki drudzy drobne a inni ich wogóle nie będę chcieć. 

W pokoju dziennym nawet najmniejsze dodatki dodają klimatu wnętrza i trzeba je dobrze dobierać, ponieważ każdy element przekazuje nam coś innego. Na dobór dodatków ma wpływ także wybrany przez nas kolor pokoju i tematyka ale także elementy architektoniczne. Na przykład małe okna i głęboki parapet skłaniają nas do wyboru rolet zamiast zasłon, a z kolei duża ściana prosi się o dekorację i kinkiety. Zaś pokój w którym jest dużo kolorów wymaga więcej światła niż jasny i słoneczny czy wymalowany na jasne kolory. Także trzeba brać po uwagę wygląd takich urządzeń jak grzejniki, klamki i wyłączników światła, ponieważ mają wpływ na ogół wygląd pokoju. Grzejnik nie musi być brzydki, ponieważ teraz możemy kupić go w różnych kolorach, kształtach i różnych rozmiarach. A jeżeli mamy już duże i nie za ładne grzejniki można je obudować jakoś ładnie.

Dodatki do pokoju dziennego

Kilka pomysłów na dodatki do pokoju:

* Klosz mały zwarty do ściany zapewnia w niskim pokoju światło, a jednocześnie nie ogranicza przestrzeni między sufitem i podłogą.

* W małych oknach, komplet dobrze dopasowanych rolet da lepszy efekt niż duże pofałdowane zasłony.

* Bardzo fajnym pomysłem jest także klosz wykonany z kolców jeżozwierza, po zaświeceniu światła tworzy niezwykły wzór w pokoju i kolorystykę.

* Schowek na czasopisma zrobiony ze skóry też jest genialnym pomysłem. Stanowi ono odpowiednie miejsce pozwalające utrzymać w porządku czasopisma i inne papiery.

* Oświetlenie skierowane na jednym elemencie też jest bardzo efektowne i pomysłowe.

* Jeżeli posiadamy kominek w mieszkaniu najlepiej utrzymywać go w porządku tak, aby zawsze tam było ładnie i przestronnie. Kominek jest  miejscem na które zawsze wszyscy spoglądają jako pierwszy punkt pokoju.

* Ładna tkanina o ciekawej fakturze stanowi luksusowe wykończenie pokoju dziennego.

* Aby ścianę ozdobić w jakiś szczególny sposób można na niej  powiesić zdjęcia ładnie oprawione.

* W pokoju takim warto zamontować ściemniacze w celu zmniejszenia natężenia światła i szybkiej zmiany nastroju.

* Półki na ścianie są dobrym pomysłem na gromadzenie małych drobiazgów, układając je na przykład wielkościowo.

*Fajnym pomysłem jest także użycie lampki stojącej w takim pokoju a nie żyrandolu.

Pokój dzienny z dodatkami