Nie ulega wątpliwości, że aranżowanie pomieszczeń jest ciężkim zadaniem do wykonania. Zazwyczaj trzeba się znać co najmniej na kilku rzeczach, choć i tego nawet bywa mało. Nie oszukujemy się, że jesteśmy specjalistami od czarnej roboty – bo tak nie jest. Zazwyczaj zwykli z nas ludzie, którzy co dzień muszą maszerować do swojej nudnej, aczkolwiek innej pracy. Aranżacja czy dekoracja mieszkania/domu to całkiem nowe i wydawać by się mogło mocno inspirujące zajęcie. Trudno się z tym nie zgodzić, ale nie oznacza to, że jest łatwe w realizacji – o nie, co to to nie. W dzisiejszym artykule będę chciał wam przedstawić kilka sposobów na dekorację ścienną. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma odpowiednią ilość funduszy, dlatego postaram się by moje wypociny objęły szczególnie tanie i sprawdzone dekoracje – ale także i modne.

W zasadzie nie ma nic lepszego niż dekoracja pomieszczeń. Jest to stosunkowo proste i ciekawe zajęcie, a w dodatku daje nam niezwykłe pole do popisu. Dusza artysty może w końcu dać wyraz swojej ekspansji – terenu jest całkiem sporo. Każde pomieszczenie będzie jednak wymagać innego traktowania czy przygotowania.

Umówmy się także, że nie wszystkie elementy wystroju pasują do salonu, czy kuchni. Każde z tych pomieszczeń cechuje się też inną stylistyką, bo w Polsce panuje styl mieszany. Ciekawym rozwiązaniem zaaranżowania ścian jest zakup odpowiedniej ramki ze zdjęciem.

Może to być zdjęcie lub obraz typowo nowoczesny, ale nie widzę przeszkód by wstawić własny portret, czy portret rodzinny. Wygląda to ładnie i schludnie, a ponadto zawsze istnieje możliwość zmiany. Ciekawą dekoracją są także malowane wzory za pomocą farb i specjalne wzornika – do kupienia za kilka złotych na portalach aukcyjnych. Innym rozwiązaniem jest zegarek. Ładnie wykonany zegar może zdobić nasze ściany nie tylko w salonie, ale przede wszystkie w kuchni czy przedpokoju – zależy od ułożenia. Wszystkie wymienione dziś sposoby są tanie w realizacji i możliwe do zrobienia.