Łazienka jest prywatnym tak naprawdę pomieszczeniem, gdzie można zaspokoić swój zmysł artystyczny i udekorować w takim stylu jakim nam się tylko podoba i na jaki mamy przyjemność.Bez względu na to jaki styl i dekorację wybierzemy, powinniśmy pamiętać że to miejsce ma być miejscem praktycznym do potrzeb łazienkowych, chodź by do samego czyszczenia tego miejsca. Umiejscowienie drobnych elementów czy na przykład wykładziny frędzlowatej będzie trudny do utrzymania w rzeczywistości. Są dostępne na rynku specjalne wykładziny akrylowe ale w łazienkach najlepiej unikać tego typu podłogi. Najważniejsza w łazience jest wentylacja, ponieważ bez niej mogą nam się zniszczyć zasłony, meble a nawet ubrania. Główną rolę w łazience odgrywają elementy wodoodporne i wodoszczelne. Są to przede wszystkim tradycyjne płytki, lustra, winylowe farby i tapety. Do wyboru wanien i umywalek a także paneli czy kabin prysznicowych  stosowana przez ostatnie lata jest stal nierdzewna. Modne teraz jest także ogrzewanie podłogowe w takich miejscach wyłożone normalnie kamieniem czy płytkami. Płytki w dzisiejszych czasach tak naprawdę możemy kupić w różnych kolorach, wzorach oraz wielkości a nie tak jak kiedyś małe i mało urozmaicone wzory. Modne jest także wykorzystanie drewna w łazience, wyglądowo sprawia że czujemy się w łazience jak w saunie.

Kolor w łazience tak naprawdę zależy także od nas samych, każdy z nas ma inny gust. Ale jednak warto pomyśleć nad kolorami niebieskimi i zielonymi, ponieważ odzwierciedlają one kolor wody. Zaś elementy akcesoryjne do łazienki najlepiej zakupić w kolorze biały, ponieważ on pasuje do wszystkich odcieni barw.

Łazienka może posiadać kilka różnych epok, każda może być inna. W Anglii bardzo często można spotkać łazienki nawet z kominkiem a także każdą inną, tak samo u nas zaczyna się to przejawiać. Łazienka może być miejscem dekoracyjnym a zarazem zwarjowanym to od nas samych zależy co my zadecydujemy. Jakich użyjemy dekoracji, stylów czy barw. Znam osoby, które urządzają mieszkania pod siebie i swój styl a znam takich, którzy gdzieś coś zobaczyli i takie coś  chcą też uzyskać. Jedno i drugie jest dobrym rozwiązaniem tak naprawdę, jeżeli sami nie wiemy jak urządzić mamy to miejsce codziennej pielęgnacji ciała.