Wybór bramy garażowej to sprawa indywidualna dla każdego, jednak można wskazać jakie rodzaje są najczęściej kupowane oraz jakie są ich zalety.

Popularnością cieszą się bramy uchylne, które można zamówić dowolnie spersonalizowane do potrzeb indywidualnych. 

Bramy garażowe uchylne

Bramy uchylne charakteryzują się sposobem otwierania – z dwóch stron umieszczone są sprężyny, przez co uchyla się ona, a mechanizm zastosowany w tym rodzaju bram równoważy wszystkie przeciążenia. Oprócz tego, taka konstrukcja wpływa na łatwość otwierania i zamykania bramy, które nie wymaga użycia dużej siły. Dodatkowo należy wspomnieć o tym, że wykorzystana zasada działania pozwala na płynne i bezawaryjne funkcjonowanie mechanizmu, które jest bezpieczne dla użytkowników. Wpływa na to prosta i niezawodna konstrukcja, dobrej jakości łożyska zapewniające nie tylko łatwość otwierania, ale również cichą pracę mechanizmu.

Bramy uchylne występują w wersji ocieplanej i nieocieplanej. Każda wersja w podstawowym kształcie jest wykonana z blachy trapezowej. Zamawiając bramę ocieplaną będzie ona wypełniona w środku styropianem, natomiast wewnętrzna strona zostanie wykończona na przykład panelami. Brama ocieplana będzie idealnym uzupełnieniem ocieplanego garażu. Wersja bez ocieplania ma jedynie nitowaną blachę na zewnętrznej stronie bramy, której kolor można dobrać dowolnie. Brama uchylna może posiadać furtkę, jest to szczególnie przydatne do wchodzenia do garażu bez konieczności otwierania całej bramy.

Montaż takiej bramy nie sprawia dużych kłopotów. Po ewentualnym demontażu starej bramy, wystarczy jedynie przymocować bramę do muru przy użyciu dybli, następnie wykonuje się piankowanie. 

Bezpieczeństwo

Uchylna brama posiada zamek, który może w dobry sposób zabezpieczyć wejście do garażu osób do tego nieupoważnionych. Zamek jest umiejscowiony w centralnej części bramy i zazwyczaj dobrze współpracuje z systemem ryglowania. Rygiel przyda się w momencie kiedy drzwi mają być zamknięte, ale dostęp ma być szybki, bez otwierania zamka. Wszystkie wymienione zalety wskazują, ze wybór bramy uchylnej do garażu to najlepsza możliwa opcja na rynku, poparta wieloma zadowolonymi klientami.