Nie ma w zasadzie osoby, która interesowała by się aranżacją wnętrz i nie wiedziała czym są tapety. Mimo tego, że każdy je zna od naprawdę wielu lat to prawda jest taka, że mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak prezentuję się w dzisiejszych czasach ich nowoczesne odpowiedniki. Dlatego też musisz zwrócić uwagę na to jakie możliwości jeżeli chodzi o kreowanie wnętrz dadzą Ci fototapety oraz tapety, które zostały zamówione przez Ciebie w indywidualnym wzorze.

Graficzne tapety

Tego typu tapety mogą zostać wykonane na indywidualne zamówienie i to może być Wasz pomysł, albo pomysł dekoratora wnętrz. Najczęściej tego typu tapety są wytwarzana na lateksowym papierze, który ma w sobie dodatkową powłokę laminatu, który jest w stanie zabezpieczyć je przed zabrudzeniem oraz zniszczeniem. Jest to warta zmywalna, dlatego też bez problemu można takie tapety czyścić. Możecie również wydrukować tapetę na podłożu winylowym, który ma podkład z flizeliny. Jeżeli dotkniecie tej tapety to poczujecie na swoich opuszkach palców specyficzną fakturę, która będzie przypominać drobny piasek. Możecie również zdecydować się na zastosowanie papieru satynowanego, płótna bawełnianego, a również nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wybrali folię samoprzylepną.

Tekstylne tapety

Produkowane one są przy użyciu jak najbardziej naturalnych materiałów jak chociażby jedwab, wykorzystując do tego szlachetne sploty z satyny czy też żakardu. Pełnią one rolę luksusowego, artystycznego tworzywa do wykonania okładziny ściennej. Dzięki nowoczesnej technologii i kreatywnemu projektowaniu będziecie mogli stworzyć kolekcję, która prezentuje się w sposób niezwykle wyrafinowany. Bardzo duża część z nich posiada wzornictwo z klasycznymi motywami, zaś jeżeli chodzi o tapety tekstylne to są one doskonałą imitacją, gdyż są w stanie wyglądać niczym skóra krokodyla, szklana siatka czy też nowoczesna, minimalistyczna grafika. W taki sposób łączy się wiele rodzai włókien, aby uzyskać dekoracyjny efekt. Chociażby przez wplecenie w strukturę tapety lśniących włókien szklanych, albo metalizowanych będzie można odnieść wrażenie, ze na ścianie widnieje naprawdę bardzo dużo różnych wzorów, a to wszystko będzie zależało od tego pod jakim kątem padają promienie słoneczne i pod jakim kątem sami będziecie się na tę ścianę patrzyli.

Tapety ścienne i ich wymiary

Standardowe tapety takie jak papierowy, na flizelinie, raufaza, winylowe czy też z włókna szklanego będą miały najczęściej szerokość około 53 centymetrów. Jeżeli zaś chodzi o tapety bardziej nowoczesne to ich rodzaje posiadają ponadstandardowe szerokości brytu, czyli od 90 do nawet przeszło 130 centymetrów. Bardzo dużą część z nich możecie zakupić na metry kwadratowe, a w zasadzie to na metry rolki, które będą Wam niezbędne do wyłożenia tapety.

Gdzie umieścić tapetę?

Bardzo często odchodzi się od tapetowania całych pomieszczeń i tapetuje się tylko i wyłącznie jedną ścianę, tapetuje się narożniki, albo w wielu przypadkach nawet tylko i wyłącznie jeden fragment. W takiej sytuacji tapeta przestaje być tłem dla całej aranżacji w domu, a zyskuje charakter krzykliwego kolorystycznie i wzorzyście obrazu, który już sam w sobie jest pewnego rodzaju dekoracją ścienną. W taki sposób możecie zdecydować się na zastosowanie w zasadzie każdej tradycyjnej tapety, która posiada ciekawy i mocny design. Graficzne tapety oraz fototapety będą świetnie prezentować się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, które posiadają wyrazisty styl, bardzo dobrą decyzją będzie zaaranżowanie tego typu tapetą wnętrz stylizowanych na loft. Jeżeli zestawicie stylowe tapety w sposób kontrastowy z nowoczesnymi, minimalistycznymi meblami to będziecie mogli otrzymać naprawdę niesamowity efekt. Warto też zauważyć, że tapety winylowe, albo tapety laminowane nie pełnią tylko i wyłącznie roli dekoracyjnej i stricte estetycznej, ale przy tym użytkową, gdyż są to bardzo mocne, zmywalne powłoki. Coraz częściej można je spotkać w kuchni czy też w łazience.