Poddasze jest szczególnym miejscem, gdzie możemy wykorzystać własne pomysły i swoją fantazję. Mówi się, że na górze mieszka się najpiękniej. Skosy i załamania ścian, zróżnicowanie płaszczyzn, belkowanie o drewno stwarzają ku temu doskonałe warunki.

Na poddaszu mogą powstać różne pomieszczenia ale najczęściej są to pokoje. Na wybór pokoi decyduje się większość ludzi, ze względu na przytulność, skośne ściany i drewno, które bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Pokój lub pokoje można urządzić według potrzeb i stworzyć przestronne wnętrze, które gdzie indziej nie jest możliwe do realizacji. Pokój taki jest wyjątkowy nie tylko dzięki niezwykłej powierzchni ale także dzięki odpowiednim wyeksponowaniu. Biel optycznie oddala powierzchnię ograniczające więc najlepiej pomalować takie pokoje na biało jak i ściany jak i podłogę. Wnętrze także pięknie wygląda dzięki oszklonym drzwiom. Trójkąt przestrzeni podkreśla skośny dach i jego niezwykły urok.

Adaptacja poddasza na sypialnię

Kolor wnętrza na poddaszu jest także ważnym elementem, ponieważ silne kolory charakteryzują pomieszczenia. Ciepły naturalny kolor i poniżej krokwie i belki konstrukcji dachowej uwypukla ciemna barwa, a na nim na biało pomalowane płaszczyzny. Wprowadzenie kontrastu jasny i ciemny jest bardzo dobrym pomysłem na pokoje na poddaszu. Urządzając pomieszczenia należy przestrzegać zasady, że nic nie pozostawiamy przypadkowi tylko formujemy pomieszczenia jako jedna całość. Aby uzyskać w takich miejscach przestronność należy także dzielić je ściankami działowymi sięgającymi do połowy szerokości. Często w takich pokojach na poddaszu jest problem z światłem naturalnym, dlatego warto stworzyć oszklone tarasy dachowe.

Salon na poddaszu

Pod dachem można stworzyć pomieszczenia na różnych poziomach co sprawia, że są one niezwykłe. Dzięki galeriom i schodom można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Żadne inne pomieszczenia, jak poddasze nie obfituje tak w różne kąty i zakamarki, które można wykorzystać na różne sposoby. Jeżeli poddasze tylko spełnia nasze wymagania co do oświetlenia czy wysokości to możemy ponieść się fantazji i stworzyć różne rzeczy. Nawet na niewielkiej powierzchni można stworzyć kuchnię z meblami i barkiem do spożywania posiłków, albo w pokoju dziennym wygospodarować dodatkowo kącik do jedzenia. Pod skosami najlepiej się śpi, dlatego tam najczęściej stawiamy łóżka. W takich pomieszczeniach powinniśmy także pamiętać, aby ciemne kolory dawać na dole a jasne na górze, aby było więcej jasności w wnętrzu.

Kuchnia na poddaszu

Do wnętrz takich najczęściej wykorzystujemy drewno, które jest ciepłe i przytulne. Użycie desek jasnych i ciemnych na przemian może nawet optycznie powiększyć nam pomieszczenie. Można także wykorzystać panele na ściany lub lub gotowe płyty, które też bardzo dobrze się prezentują.