Sposobów na aranżację łazienki jest bardzo dużo, jednak nie każdy styl pasuje do każdej łazienki. Dlatego w tym artykule przyjrzę się bliżej kilku mniej lub bardziej popularnym stylom, w aranżacji łazienek, jednak jak dla mnie są bardzo ciekawe i warte uwagi. Myślę, że zaprezentowane przeze mnie style na pewno zwrócą Waszą uwagę i również Wam się spodobają. Wiadomym jest, że każdy ma różne gusta, ale jeżeli chodzi o estetykę i pewną uniwersalność pojęcia gustu to myślę, że właśnie te style będą najbardziej odpowiednie:

  1. Łazienka w stylu eko
  2. Łazienka w stylu nowoczesnym
  3. Łazienka w stylu minimalistycznym
  4. Łazienka w stylu skandynawskim
  5. Łazienka w stylu angielskim

Łazienka w stylu eko

Na pierwszy ogień pójdzie łazienka w stylu eko. Tego typu styl stawia w głównej mierze na użycie produktów odnawialnych i ekologicznych. Jednakże podkreślenie ekologii nie kończy się jedynie na samym użytym materiale, ale również na formie, która jest przedstawiona dzięki odpowiedniemu urządzeniu łazienki. Wszystko jest tutaj brane pod uwagę, od płytek, poprzez urządzenia sanitarne, ściany, okna, dodatki, oświetlenie, aż po wszystkie meble, które znajdą się w łazience i po sam sufit. Cała łazienka musi wyrażać swoją ekologiczną naturę i to, że dla właściciela tego typu łazienki ważne jest środowisko. Żeby uzyskać tego typu efekt można ozdobić łazienkę meblami stworzonymi z odnowionego drewna. Jeżeli ktoś ma ochotę może również wyeksponować ten styl bardziej poprzez grafiki, które znajdą się na meblach, lub innowacyjne figury stworzone z drewna. Chociażby lampa, która ma przypominać swoim wyglądem drzewo.

Łazienka w stylu nowoczesnym

Następnym stylem, który według mnie jest wart uwagi jest styl nowoczesny. Styl nowoczesny ma to do siebie, że musi podążać za coraz to nowszymi trendami, po to żeby nie być w tyle. Dlatego tego typu styl jest dosyć trudny w aranżacji. Trzeba wpierw stworzyć odpowiednią, uniwersalną bazę, która pozwoli na modyfikowanie poszczególnych elementów wystroju łazienki, tak żeby końcowy efekt był zadowalający, a mimo wszystko można byłoby nim łatwo manipulować, w razie jakbyśmy chcieli dokonać niewielkich zmian.

Łazienka w stylu minimalistycznym

Kolejnym stylem, który zaprezentuję to styl minimalistyczny. Ma on to do siebie, ze w głównej mierze stawia na surowość i prostotę wnętrza. Jak to niektórzy powiadają mniej, znaczy więcej. Jednak stosując ten styl trzeba zachować pewną granicę, żeby efekt końcowy nie był jednak zbyt surowy, a przy tym ciężki i nieprzyjemny. Przy projektowaniu łazienki w tym stylu, warto pomyśleć o zastosowaniu stali i szkła, oraz prostych, w miarę neutralnych kolorów, które będą dobrze współgrały z użytymi materiałami. Szkło jest czymś ponadczasowym, a stal nada surowości wnętrza, które pozostanie ciągle minimalne w swojej formie.

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski ma to do siebie, że w głównej mierze stawia na surowość oraz użycie drewna jako materiału, który będzie towarzyszył i wzbogacał estetykę całego wnętrza. Warto zwrócić uwage na to, że w tego typu stylu drewno ma nieco inną fakturę. Jest ono specjalne postarzane i poddawane surowości, tak aby prezentowało nieco cięższy skandynawski klimat, który odda wrażenie chłodnego klimatu, tamtego rejonu.

Łazienka w stylu angielskim

Łazienka w stylu angielskim prezentuje się w sposób elegancki, wyniosły. Jest to styl bardzo dekoracyjny, a wnętrza w nim wykonane są nierzadko postrzegane jako romantyczne. Styl angielski czerpie bardzo dużo ze stylu wiktoriańskiego i z tamtego okresu, prezentuje przy tym retro formę, jeżeli chodzi o urządzenia sanitarne. Wygięte i fantazyjne kształty nadają całemu stylowi klasyczny wydźwięk, który przykuwa uwagę i często zachwyca swoją różnorodną formą.